Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи можна скористатися нормами ЗУ № 1072 щодо процедури врегулювання податковогo боргу, якщо є заборгованість з ЄСВ?

опубліковано 01 квітня 2021 о 14:42

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що згідно з визначеннями діючого законодавства, єдиний соціальний внесок не є податковим платежем, а страховим внеском, то відповідно заборгованість з ЄСВ не є податковим боргом. Оскільки норми Закону України від 04.12.2020 р. № 1072 поширюються саме на податковий борг, то скористатися ними при виникненні заборгованості з ЄСВ неможливо.

Визначення єдиного внеску передбачено Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Так єдиний внесок – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового держаного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством ,прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат за діючими видами загальнообов’язкового страхування. Сума єдиного внеску, яка своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, вважається недоїмкою.

Також Податковий кодекс України (п.п. 14.1.175, ст.14) визначає податковий борг – як суму узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої в порядку, визначеному ПКУ.

Отже, сума заборгованості з єдиного внеску не вважається податковим боргом, а є недоїмкою. Відповідно, борг з ЄСВ не підпадає під дію Закону України від 04.12.2020 року №1072 в частині прощення штрафних санкцій при сплаті податкового боргу чи його відстроченні.

Нагадаємо, що Законом України №1072 від 04.12.2020 року, передбачено механізм врегулювання податкового боргу, залежно від його суми та категорії платників податків-боржників. Зокрема, платники податків-фізичні особи можуть скористатися безвідсотковим відстроченням податкового боргу до 29 грудня 2021 року, загальна сума якого не перевищує 6800 гривень. Також, згідно норм згаданого закону, як фізичним, так і юридичним особам окремих категорій при сплаті ними основної суми податкового боргу до 10 червня ц.р., нараховані штрафні санкції та пеня на таку заборгованість будуть списані.