Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальні питання Смоднянського старостинського округу Косівської ТГ обговорили керівник округу та начальник Косівської ДПІ

опубліковано 17 листопада 2023 о 14:58

Начальник Косівської ДПІ Оксана Мельниченко Головного управління ДПС в Івано-Франківській області провела зустріч з старостою  Смоднянського старостинського округу  Косівської ТГ Михайлом Рабинюком.

Посадовці обговорили питання наповнення бюджету громади, вжиття спільних заходів щодо залучення жителів громади до сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку та мінімального податкового зобов’язання, оскільки зазначені платежі є вагомим джерелом поповнення місцевого бюджету. Також, керівники обговорили основні проблемні питання громади.

Також Оксана Мельниченко звернула увагу на обов’язковому застосуванні ФОП, які здійснюють торгівлю за готівку, РРО або ПРРО. Водночас, зазначила, що підприємці – платники єдиного податку І групи та населення, яке реалізовує на ринку власну сільськогосподарську продукцію можуть працювати без РРО та наголосила на відновленні з 1 жовтня 2023 року відповідальності бізнесу за порушення при використанні РРО чи ПРРО, відповідно до Закону України № 3219. 

Окрім цього, керівник Косівської ДПІ розповіла про електронні сервіси ДПС, зокрема Електронний кабінет платника та застосунок «Моя податкова», за допомогою яких платники податків мають можливість листуватися з податковою, подавати податкову звітність, отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, довідку про суми отриманих доходів та сплачених податків, переглянути повідомлення-рішення на сплату майнових податків, подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за навчання тощо.  

Нагадала посадовиця і про можливість отримання податкової знижки, а також щодо належного відображення даних із сплати податків, заповнення «Призначення платежу» в умовах дії міжнародного стандарту ІSО 20022.