Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Івано-Франківські податківці на тренінгах роз’яснюють платникам нюанси оподаткування

опубліковано 09 жовтня 2023 о 14:28

Фахівці Івано-Франківської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області надають можливість платникам отримати необхідні знання та практичну допомогу з питання користування Електронним кабінетом, подання звітності за його допомогою, реєстрації та роботи з програмним РРО. Під час спілкування фахівець поінформувала платників про розроблений  Державною податковою службою України мобільний застосунок «Моя податкова», який вже доступний громадянам та може бути завантажений на телефони як на платформі Android, так і iOS.

Також під час тренінгів платники і громадяни дізнаються більше про новації податкового законодавства, свої права та обов’язки, та як захистити себе від штрафних санкцій.

Наразі тренінги спрямовані на роз’яснення норм Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ, який вносить зміни до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період воєнного стану. Податківці активно роз’яснюють такі важливі питання як застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку, застосування штрафних санкцій, та відновлення перевірок.

Податківці нагадують, що суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО з 2022 року при здійсненні готівкових розрахунків. Для здійснення реєстрації розрахункових операцій податкова пропонує безкоштовне  програмне забезпечення, що дозволяє працювати платникам в правовому полі.

Також податківці інформують платникам про важливість реквізитів у фіскальному чеку та наслідки за їх не відображення, розмір штрафних санкцій на невидачу фіскальних чеків чи здійснення торгівлі без РРО.     

Із прийняттям закону №3219 відновлюється проведення планових перевірок перевірок податковими органами. Якщо з початку повномасштабного вторгнення було призупинено проведення ряду перевірок, то з прийняттям закону відновлено проведення таких перевірок, але законодавством чітко визначено, що перевірки проводяться виключно щодо тих суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію або виробництво підакцизної групи продукції, здійснюють діяльність у сфері азартних ігор, та надають фінансові, платіжні послуги. Всі інші суб'єкти господарювання не підпадають під планові перевірки.

Наступні зміни законодавства, це запровадження нового платежу – мінімального податкового зобов'язання. Яке було передбачене в законодавстві ще в минулому році, але фактично реалізація цього законодавства починається у 2023 році. Це сума податку, яка нараховується власникам земельних ділянок с/г призначення, які знаходяться за межами населених пунктів і більш актуально для тих, хто проживає в селах і має паї, має земельні ділянки або орендує їх. Нарахування та вручення податкових повідомлень схоже до нарахувань як із податку на нерухомість. Юридичні особи самостійно декларують МПЗ, самостійно подають декларацію в якій зазначають скільки земельних ділянок використовують і нараховують ту суму, яка випливає з розміру нормативно-грошової оцінки відповідної земельної ділянки. Щодо фізичних осіб, то їм МПЗ нараховує контролюючий орган, і направляє ППР платникам. Обов'язок громадян на протязі 60 днів заплатити це податкове зобов'язання з моменту отримання ППР.