Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Долинських підприємців інформують про обов’язок застосування касових апаратів та платіжних терміналів при проведенні готівкових розрахунків

опубліковано 11 вересня 2023 о 15:21

Начальник Долинської ДПІ Олена Байко завітала з інформаційним візитом до підприємців, які проводять торгівельну діяльність в магазинах міста Долини на вулиці Грушевського та нагадала їм про обов’язок застосування РРО (касових апаратів) чи програмних РРО у разі проведення готівкових розрахунків. Також інформувала про обов’язок застосування платіжних терміналів з 2024 року у населених пунктах понад 5 тисяч осіб.

Так керівник податкової інспекції нагадала, що вимога застосування РРО або ПРРО діє ще з 1 січня 2022 року для всіх суб’єктів господарювання, крім платників єдиного податку першої групи. При цьому додала, що з 1 жовтня 2023 року Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX відновлено застосування штрафних фінансових санкцій за порушення платниками податків при проведенні розрахункових операцій. 

Крім того, Олена Байко інформувала, що суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні застосовувати і платіжні термінали. Такий обов’язок вже передбачений з 1 січня 2023 року для торговців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб, а з 1 січня 2024 року у населених пунктах з чисельністю населення від 5 тис. осіб.