Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Під час зустрічі з платниками податків тлумацькі податківці розповіли про реєстрацію ПРРО та можливість подання звітності в електронному вигляді

опубліковано 12 травня 2023 о 08:48

Нещодавно, начальник Тлумацької ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківської області Микола Іванішин провів зустріч з платниками податків щодо застосування РРО чи ПРРО та правильності подання податкової звітності в електронному вигляді.

Начальник інспекції поінформував, що фізичні особи - підприємці  ІІ – IV груп єдиного податку, зобов’язані здійснювати розрахункові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Також звернув увагу, що відповідно до пункту першого постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року №894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців фізичних осіб-підприємців – платників  єдиного  податку  першої  групи, торговців, які  здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції) з 1 січня 2023 року повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно.

За словами податківця, програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) можливо зареєструвати через Електронний кабінет. Для цього потрібно за допомогою особистого ключа здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету, який розміщено за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login. Здійснити завантаження програмного забезпечення ПРРО з офіційного вебпорталу ДПС, яке розміщено у банері «Програмні РРО» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

Також, Микола Іванішин звернув увагу присутніх, що за допомогою електронного сервісу ДПС України «Електронний кабінет платника» можна подавати звітність, сплачувати податки, переглянути стан розрахунків з бюджетом тощо.

Громадянам, які бажали, фахівець надав практичні рекомендації  щодо заповнення декларації про майновий стан та доходи минулий рік з метою реалізації права на податкову знижку за допомогою Електронного кабінету платника.