Начальник Верховинській ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Оксана Ясінська на черговій зустрічі з платниками податків розповіла про актуальні питання податкового законодавства.
За словами Оксани Ясінської, у 2023 році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) за свої земельні частки (паї) сільськогосподарського призначення. За словами посадовиці, якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику, у кого ж є офіційний договір оренди – за того сплачувати має орендар. Також, МПЗ не будуть сплачувати власники земельних ділянок у населених пунктах чи дачних (садових) кооперативах. Громадянам МПЗ нараховуватиме податкова служба, суб’єкти господарювання обчислюватимуть суму податку самостійно.
Під час зустрічі податківець нагадала присутнім, про дві кампанії, які передбачають декларування активів фізичних осіб, з яких не були сплачені податки та неоподаткованих доходів, отриманих в минулому році. Зокрема, нагадала, що одна з них, а це декларування активів в рамках одноразового (спеціального) добровільного декларування підходить до завершення. Граничний термін подання декларації – до 1 березня 2023 року. Декларацію можна сформувати та відправити лише з допомогою Електронного кабінету.
Щодо другої кампанії, то Оксана Ясінська, звернула увагу, що обов’язок подання декларації громадянами, які у 2022 році отримали доходи, які не оподатковані виникає до 1 травня. Декларацію громадяни мають можливість подати до податкових органів за своєю податковою адресою нарочно, в електронному вигляді або ж надіслати поштою не пізніше ніж за 5 днів до граничного терміну подання. Також розповіла, у яких випадках і які доходи необхідно задекларувати, про право громадян на податкову знижку, тощо.
Принагідно, начальниця податкової розповіла в яких випадках суб’єкти господарювання мають застосовувати РРО чи ПРРО, переваги використання програмних РРО, а також зауважила яка відповідальність передбачена за не використання РРО чи ПРРО.
Наостанок, Оксана Ясінська інформувала про можливості сервісу «Електронний кабінет», який дозволяє вирішувати чимало питань дистанційно, не відвідуючи податкову як бізнесом так і громадянами. Зокрема, перевагами використання сервісу є подання звітності в електронному вигляді, ведення документообігу, надсилання електронних документів, запитів на отримання інформації, проведення звірки, а також перегляду податкових повідомлень-рішень про нарахування майнових податків і т.д.