Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податківці Коломийщини роз’яснюють відвідувачам ЦОПу про податкову знижку, податкову амністію та обов’язок застосування касових апаратів

опубліковано 21 листопада 2022 о 11:06

Заступник начальника Коломийської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Мирослава Бундзяк під час зустрічі з платниками податків, які завітали до Коломийського ЦОПу розповіла про зміни в податковому законодавстві.

Зокрема, Мирослава Бундзяк наголосила платникам на кампанії одноразового декларування. Зокрема зазначила, що громадяни можуть легалізувати свої неоподатковані активи до 1 березня 2023 року. Для цього необхідно подати одноразову декларацію в електронному вигляді і сплатити одноразовий збір від суми задекларованих активів.

Також Мирослава Бундзяк розповіла платникам податків  про обов’язок застосування касових апаратів під час здійснення ФОПами – платниками єдиного податку ІІ, ІІІ, ІV групи готівкових розрахунків з покупцями. При цьому звернула увагу, що при здійсненні роздрібної торгівлі товарами на території села та селища, ФОПи, які не торгують підакцизними товарами можуть проводити розрахункові операції без застосування РРО чи програмних РРО. Однак, такі суб’єкти господарювання повинні використовувати розрахункові книги та книги обліку розрахункових операцій. Посадовиця зауважила, що не застосовується обов’язок використання РРО чи ПРРО до платників єдиного податку І групи, а також не зобов’язані застосовувати РРО суб’єкти господарювання, які отримують кошти виключно на поточний рахунок за реквізитами IBAN.

Розповіла і заступниця податкової громадянам про право громадян на податкову знижку за понесеними в 2021 році витратами. За словами посадовиці, скористатися таким правом можуть лише платники ПДФО, тобто ті громадяни, які отримують офіційну заробітну плату. Для отримання компенсації від держави, за сплаченими видатками, необхідно подати до податкового органу, за своєю податковою адресою, податкову декларацію про майновий стан і доходи.