Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В Рогатині проінформовано громадян про особливості одноразового добровільного декларування

опубліковано 03 серпня 2022 о 15:25

В.о. начальника Рогатинської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Марія Сенів продовжує інформувати громадян про особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних ïм активів.

Посадовиця зазначила, що держава надає шанс повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Наприклад, це можуть зробити громадяни, які отримували зарплату у конверті, працювали без оформлення трудових відносин.

У межах податкової амністії декларанту необхідно подати до податкових органів одноразову добровільну декларацію виключно в електронному вигляді через Електронний кабінет платника податків. При цьому  у добровільній  декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. А також  сплатити до бюджету одноразовий збір у розмірі від 2,5 до 9 відсотків, що є значно нижчим, ніж розмір встановлених податків. Так, розмір податку на доходи фізичних осіб сьогодні становить 18 відсотків.

За словами Марії Сенів, податкова амністія – це легалізація активів, які були приховані від декларування. Амністія дає змогу людині підтвердити легальність своїх статків. Подання податкової декларації підтверджує законність набуття грошових коштів. Декларування здійснюється добровільно і лише у разі, якщо особа має активи, які підлягали оподаткуванню та з яких не були сплачені податки або сплачені не в повному обсязі.