Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Відбулась робоча зустріч податківців Надвірнянщини з представниками Надвірняської міської ради

опубліковано 10 травня 2022 о 13:11

Нещодавно відбулась зустріч начальника Надвірнянської ДПІ Василя Гнатюка, в.о. начальника відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Надвірнянської ДПІ Наталії Янко, начальника відділу по роботі з податковим боргом Надвірнянської ДПІ Оксани Стефурак із заступником Надвірнянського міського голови Ігорем Писклинцем, начальником фінансового управління Ларисою Русаловською та заступником начальника фінансового управління, начальника відділу доходів Олександрою Николайчук.

На зустрічі обговорювались питання забезпечення наповнення місцевого бюджету Надвірнянської ОТГ у воєнний час, сплати заборгованих сум з земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки тощо.

Як зазначив Василь Гнатюк, сумлінне виконання податкових зобов’язань громадян перед державою зараз важливо як ніколи, адже вчасно сплачені податки не лише забезпечує економічну підтримку громади та гарантує соціальні виплати, а є вагомою складовою для пришвидшення перемоги над ворогом.

Очільник ДПІ також нагадав присутнім, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є щорічна кампанія декларування доходів громадян. Фізичні особи, які отримали неоподатковані доходи у 2021 році, зобов’язані заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2022 року. Також зазначив, що цьогоріч громадяни, які не мали можливості подати декларацію вчасно, зможуть виконати свій обов’язок пізніше, адже  термін подання таких декларацій подовжено на шість місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Водночас Василь Гнатюк нагадав і про кампанію одноразового декларування, зазначивши,  якщо громадяни мають бажання легалізувати неоподатковані в минулому активи, вони можуть подати до органів ДПС добровільну декларацію та, сплативши одноразовий збір.

Крім цього, посадовець розповів про зміни чинного законодавства, які прийнято в зв’язку із введенням воєнного стану. Зокрема, зазначив, що з квітня цього року і на період дії  воєнного стану підприємці-спрощенці першої та другої груп право сплачувати єдиний податок мають добровільно, а з березня усі підприємці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок. При цьому Василь Гнатюк наголосив, що у разі несплати ЄВ підприємцям не буде зараховуватись страховий стаж. 

Крім цього Василь Гнатюк поінформував про відновлення фактичних перевірок бізнесу. Зокрема, зазначив, що податківцями проводяться обстеження закладів торгівлі на предмет дотримання рівня цін на основні продовольчі товари та наявність платіжних банківських терміналів. Такі перевірки, за словами керівника ДПІ, проводиться у разі отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення або отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.