Територіальні органи ДПС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

В Калуському управлінні проведено «гарячу лінію» щодо списання заборгованості з єдиного внеску

28.07.2020

В Калуському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області на днях відбулась «гаряча лінія» щодо списання заборгованості з єдиного соціального внеску.

На запитання платників щодо порядку списання недоїмки, штрафів та пені з єдиного внеску за період з 1 січня 2017 року до 3 червня п.р. відповідала начальник відділу по роботі з податковим боргом Калуського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області Наталія Коржинська.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків.

Запитання: Хто має право на списання недоїмки з ЄСВ?

Відповідь: Право на списання недоїмки з єдиного внеску мають дві категорії платників:

- фізичні особи – підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Запитання: Які умови списання недоїмки, штрафів та пені з єдиного внеску?

Відповідь: Скористатись правом на списання заборгованості з єдиного внеску можуть платники податків, якщо за визначений період не отримано дохід від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. Таким платникам  до 31 серпня 2020 року включно  необхідно подати наступні документи:

- державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- до податкового органу - звітність за 2017-2020 роки, якщо така звітність не подавалась раніше та написати заяву довільної форми про списання заборгованості

Запитання: В які терміни списуються суми недоїмки?

Відповідь: Після отримання усіх необхідних документів податковий орган протягом 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову. Додамо, якщо платнику погодили списання заборгованості з єдиного внеску, його не штрафуватимуть за неподання, несвоєчасне подання, звітності з єдиного внеску.

Запитання: Кому відмовлятимуть в списанні боргу?

Відповідь: Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

- платник податків отримав оподатковуваний ПДФО дохід за період з 01.01.2017 року до 03.06.2020 року;

- платник повністю сплатив свою заборгованість з ЄСВ або відповідні суми були стягнуті з нього повністю.

Таким чином, відмовлятимуть в списанні фізичній особі - підприємцю за наявності навіть мінімального доходу за цей період. Якщо ж суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою. Слід зауважити, що нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій та пені не підлягають поверненню.