Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про декларування доходів та електронні сервіси розповідають платникам долинські податківці

опубліковано 27 лютого 2024 о 13:44

Працівники Долинської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області надають платникам податків та громадянам фахові консультації та практичну допомогу з питань застосування податкового законодавства.

Нещодавно під час чергової зустрічі начальник Долинської  ДПІ Олена Байко поінформувала, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року.

За словами посадовиці, підлягають декларуванню доходи, які отримані від надання в оренду нерухомого майна, від продажу власної сільгосппродукції; отримання спадщини чи подарунка від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення; доходи  з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався тощо.

Олена Байко звернула увагу присутніх, що суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року. 

Також начальниця інформувала, хто з платників та за яких умов можуть скористатись правом на податкову знижку. За її словами, такі громадяни мають право подати декларацію до кінця поточного року, тобто до 31 грудня 2024 року.

Посадовиця нагадала, що податкову декларацію платник може подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації, або надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення чи подати в центрах обслуговування платників за місцем своєї реєстрації.

Окрім цього, податківиця роз’яснила присутнім можливості безкоштовного мобільного застосунку «Моя податкова», який можна завантажити на телефонні ґаджети, як на платформі Android, так й iOS.

Скориставшись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет» та мобільним застосунком «Моя податкова», можна в режимі реального часу провести звірку щодо платежів до бюджету, дізнатись про наявність чи відсутність податкового боргу, сплатити податки до бюджету та подати декларацію.