Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як подати декларацію про минулорічні доходи розповіли в Богородчанській ДПІ

опубліковано 26 лютого 2024 о 14:57

Під час зустрічі з платниками податків начальник Богородчанської ДПІ Любов Грицак проінформувала, що з 1 січня по 1 травня 2024 року громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані подати до податкових органів декларацію про майновий стан і доходи та до 1 серпня цього року сплатити визначені в декларації суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Подати податкову декларацію платник може особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет або через мобільний застосунок «Моя податкова».  

Також податківець поінформувала, що в Електронному кабінеті створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного передзаповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.   

Також Любов Грицак розповіла як скористатися правом на податкову знижку за понесеними у 2023 році витратами за навчання, сплату відсотків за іпотечним кредитом та, зокрема, для внутрішньопереміщених осіб за витратами на оренду житла.  

Крім цього, керівник ДПІ звернула увагу на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та нагадала про відновлення застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО. 

На завершення зустрічі посадовиця роз’яснила правила заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, а саме «Призначення платежу», «Код платника» та «Код фактичного платника» та наголосила на необхідності коректного заповнення усіх реквізитів для правильної ідентифікації платника податків.