Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У який термін платнику єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, потрібно подати заяву за формою №1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?

опубліковано 17 листопада 2023 о 10:27

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених главою 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ (загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ), реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. 

Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 ПКУ (обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими 1000000 гривень (без урахування ПДВ) реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 ПКУ.

Згідно з п. 183.3 ст. 183 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

Слід зазначити, що згідно з п. 183.7 ст. 183 ПКУ  у разі добровільної реєстрації платником ПДВ реєстраційна заява подається засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Новостворені суб'єкти господарювання можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватися як платник податку під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи - підприємця. Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".