Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Понад 8 мільярдів гривень податкових та страхових платежів скерував бізнес Прикарпаття на потреби держави

опубліковано 04 квітня 2023 о 14:56

Попри нелегкий воєнний час Івано-Франківщина гідно тримає економічний тил та працює на Перемогу. Про це свідчать квартальні надходження до бюджетів всіх рівнів від платників області. 

Так, впродовж трьох місяців року до зведеного бюджету поступило 5,8 мільярдів гривень податкових платежів, що на 910 мільйонів гривень більше минулорічних показників. Про це інформувала громадськість начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик. Значно зросли й надходження до Пенсійного фонду України – впродовж першої чверті року вони склали майже 2,5 мільярди гривень, тоді як в торік лише 1,7 мільярда.

Із загальної суми надходжень до державного бюджету країни поступило неповних 3,2 мільярди гривень податкових платежів, що на третину мільярда перевищило надходження І кварталу минулого року. 

В структурі надходжень до держбюджету, як зазначила Ірина Столярик, питома вага належить рентним платежам за користування надрами, які становлять 50 відсотків від загалу – 1,6 мільярда гривень, затим йдуть податок на доходи фізичних осіб разом з військовим збором – 636 мільйонів гривень та податок на додану вартість – 457 мільйонів гривень.

Що ж до місцевих бюджетів Прикарпаття, то за словами керівника податкової служби області, у січні – березні п.р. платники області сплатили 2,6 мільярдів гривень податків і зборів, що перевершило минулорічні надходження на 581 мільйон гривень. За словами посадовця, основними бюджетоформуючими платежами стали: ПДФО – 1,8 мільярда гривень, єдиний податок – 276 мільйонів гривень, майнові податки – 274 мільйони гривень та ін. обов’язкові платежі.

“Дякую кожному свідомому платнику податків за його працю та внесену лепту у розбудову та підтримку країни. Переконана – єдність та усвідомлення спільної відповідальності й обов’язку перед державою зробить нашу націю нездоланною на неминуче наблизить таку очікувану Перемогу”, – зазначила Ірина Столярик.