Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб дивідендів, які нараховуються фізичним особам

опубліковано 22 грудня 2022 о 14:33

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що суми дивідендів, які виплачуються фізичним особам, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Податковими агентами при виплаті дивідендів є резиденти – емітенти корпоративних прав, які здійснюють нарахування та виплату дивідендів.

Податок на доходи фізичних осіб утримується із суми дивідендів при їхньому нарахуванні за ставками, визначеними в п. 167.5 Податкового кодексу України. Зокрема,  5 % – з дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток та 9 % – з дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.

Виплата дивідендів у т. ч. нерезидентам за привілейованими акціями (корпоративними правами) або за іншими акціями (корпоративними правами), що передбачають виплату дивідендів у фіксованому розмірі або в сумі, що перевищує суму виплати на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, тобто оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Усі дивіденди, виплачені фізичним особам, незалежно від суми та форми виплати, підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 %.

Водночас, відповідно до ст. 170 Податкового кодексу України не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку дивіденди, які нараховуються на його користь емітентом корпоративних прав, який є резидентом Дія Сіті – платником податку, що сплачує податок на прибуток підприємств на особливих умовах, за умови що таким резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах не здійснювалася виплата дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами протягом двох календарних років поспіль.

Нагадаємо, дивіденди це платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.