Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суб’єкти господарювання зобов’язані стати на облік у податкових органах та повідомити про об’єкти, які використовуються в господарській діяльності

опубліковано 22 грудня 2022 о 14:32

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що платники податків, що здійснюють господарську діяльність, незалежно від того на якій системі оподаткування вони перебувають, мають перебувати на обліку у податкових органах. Взяття на облік юридичних осіб  та їх відокремлених підрозділів як платників податків здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України від 15.05.2003,  № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Крім того, платники зобов’язані повідомити податкову службу про всі наявні об’єкти оподаткування, чи ті об’єкти, що пов’язані з оподаткуванням. Для цього їм слід подати повідомлення за формою 20-ОПП. В даному документі слід вказати як власні, так і орендовані об’єкти. Це земельні ділянки, нерухоме та рухоме майно, офісні, складські, виробничі приміщення, транспорт, місця продажу товарів тощо. Звертаємо увагу, що місця торгівлі магазини, кафе, тощо слід зазначати ще й тому, що відображення інформації про них є необхідною умовою для реєстрації РРО.

Щоб повідомити податкову службу про об’єкти оподаткування, у платника податків є 10 днів з моменту його реєстрації як суб’єкта господарювання, якщо ж з’являється новий об’єкт, то про нього також необхідно інформувати впродовж 10 днів з моменту його появи.

Подати форму 20-ОПП платники податків можуть в електронній формі за допомогою «Електронного кабінету».