Чи можливо зареєструватися платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс. доходу у разі наявності в реєстраційних даних суб’єкта господарювання видів господарської діяльності, які є забороненими для платників єдиного податку з особливостями оподаткування?
В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що підпунктом 9.3 пункту 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено види діяльності, здійснюючи які суб’єкт господарювання не може обрати спрощену систему з особливостями оподаткування з особливостями, визначеними п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Підпункт 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ визначає, що у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обов’язкові відомості суб’єктів господарювання, у тому числі обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Суб’єкт господарювання з метою реєстрації платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відс. доходу у рядку 8 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які планує фактично здійснювати в період перебування на спрощеній системі оподаткування зі ставкою 2 відс. доходу.
Таким чином, наявність у Єдиному державному реєстрі або у статуті суб’єкта господарювання видів господарської діяльності, які не дають права обрати спрощену систему оподаткування зі ставкою 2 відс. доходу, не є підставою для відмови від реєстрації такого суб’єкта господарювання платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відс. доходу за умови, що такі види діяльності фактично не здійснюватимуться в період використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Нагадаємо, не можуть обрати спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2 відсотки доходу суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи − підприємці), які здійснюють:
-діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
-обмін іноземної валюти;
-виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
-видобуток, реалізацію корисних копалин;
-страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
-представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
-фізичні та юридичні особи – нерезиденти.