Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Івано-Франківським підприємцям нагадали про обов’язок використання реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) з 1 січня 2022 року

опубліковано 12 січня 2022 о 17:12

Сьогодні Управлінням праці Івано-Франківської міської ради спільно з Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області проведено семінар для платників Івано-Франківської територіальної громади щодо застосування РРО чи ПРРО платниками єдиного податку.

Заступник начальника ГУ ДПС в Івано-Франківській області Зікрата зазначила: «У зв’язку з настанням обов’язку з 1 січня 2022 року застосовувати касові апарати платниками єдиного податку, значно зросла популярність безкоштовних програмних РРО. На сьогодні в області зареєстровано майже 4 тисячі програмних реєстраторів розрахункових операцій, а за перші дні січня суб’єкти господарювання встановили вже понад пів тисячі аналогів традиційних касових апаратів».    

Більш детально про застосування касових апаратів розповів заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС в області Ігор Кравець. Посадовець зауважив, що підприємці-платники єдиного податку ІІ-IV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, які здійснюють розрахунки за товар готівкою або за допомогою платіжних карток зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО та відповідно повинні видавати фіскальні чеки покупцям. Водночас зауважив, що виключення щодо використання реєстраторів розрахункових операції є для платників, які здійснюють діяльність на території села за умови не перевищення доходу 167 мінімальних заробітних плат та при цьому обов’язком для них є ведення КОРО та РК.

Крім цього, Ігор Кравець нагадав, що фізичні особи-підприємці платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.

З актуальних питань також питання оподаткування ПДВ та акцизним податком тютюнових виробів та відображення сум таких податків у фіскальних чеках. Зокрема посадовець зауважив, що операції з постачання з 1 січня 2022 року залишків тютюнової продукції, виготовленої до 31 грудня 2021 року на всіх етапах постачання таких залишків від виробника до кінцевого споживача оподатковуються за ставкою 20 % і відповідно у фіскальному чеку відображаються з ПДВ та акцизним податком. Що стосується нової партії тютюнової продукції виготовленої в цьому році, то реєстратор розрахункових операцій необхідно перепрограмувати і у фіскальному чеку зазначати без ПДВ і акцизного податку.   

Про порядок реєстрації програмних РРО представникам бізнесу детально з відеоінструкцією розповів головний державний інспектор управління електронних сервісів Андрій Кріцак. Податківець зазначив, що реєстрація програмного РРО здійснюється за заявою платника, що подається в електронній формі за основним місцем обліку через Електронний кабінет з використання цифрового підпису. При цьому, податківець акцентував увагу, що при реєстрації  ПРРО у заяві за формою № 1-ПРРО важливо правильно заповнити адресні дані, так як зазначено у № ф.20-ОПП. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.   

Андрій Кріцак зауважив, що платники, які бажають зареєструвати програмні РРО можуть отримати інформаційну підтримку в податковій службі, а також за допомогою можуть звернутись до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.

Нагадали податківці і про кампанію одноразового декларування активів громадян, яка триватиме до 1 вересня 2022 року під час якої громадяни мають можливість легалізувати активи, з яких не були сплачені податки.