Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Спрощенці І групи з червня 2021 року знову повинні сплачувати єдиний податок та єдиний соціальний внесок

опубліковано 14 червня 2021 о 13:35

Для підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, з 1 червня цього року відновлюється обов’язок сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску, нагадує Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

Раніше Законом України від 04 грудня 2021 №1072 “Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних проти епідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” підприємці спрощенці І групи звільнялися на період з грудня 2020 року до травня 2021 року від сплати ЄП та ЄСВ. Даний період зараховується підприємцям до страхового стажу та вважається, що страхові суми були сплачені у розмірі мінімального страхового внеску.

Відповідно до норм ЗУ №1072, з 1 червня 2021 року платники єдиного податку І групи знову повинні сплачувати єдиний податок та єдиний соціальний внесок в порядку, передбаченим податковим законодавством.

Таким чином, сплатити єдиний податок за червень 2021 року необхідно до 20 червня п.р., а єдиний соціальний внесок за червень п.р. - до 20 липня 2021 року.

Загалом, станом на 1 червня цього року на Прикарпатті зареєстровано 5658 підприємців фізичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування  І групи.