Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У підприємця – спрощенця в середині кварталу виник податковий борг понад 3060 грн. Коли йому потрібно перейти на сплату інших податків і зборів?

опубліковано 10 червня 2021 о 09:15

Відповідно до підпункту 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України, якщо у фізичної особи – підприємця платника єдиного  податку першої – третьої груп обліковується податковий борг в сумі понад 3060 грн на кожне перше число протягом 6-ти послідовних місяців, наступних за кварталом, в якому він виник, то така особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів. Заяву про перехід необхідно подати в останній день другого із двох послідовних кварталів (останній день шостого місяця). Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Якщо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку першої – третьої груп виник в середині кварталу податковий борг у сумі понад 3060 грн, то відлік двох послідовних кварталів (6 місяців) з метою її переходу на сплату інших податків і зборів починається з 01 числа місяця наступного за кварталом, в якому виник такий борг. Водночас в такої фізичної особи - підприємця протягом шести місяців перевіряється наявність боргу на кожне 01 число місяця.