Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Коли послуги, які надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщення, оподатковуються ПДВ за ставкою 7 відсотків?

опубліковано 27 квітня 2021 о 13:29

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, з 01 січня 2021 року операції з постачання послуг із тимчасового розміщення (проживання), враховуючи харчування і напої (за умови, що такі харчування і напої є складовою частиною послуг із тимчасового розміщення (проживання)), що надаються платником податків, який має статус готелю або подібного засобу тимчасового розміщення (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010) оподатковуються ПДВ за ставкою в розмірі 7 відсотків.   

При цьому, якщо харчування і напої не є складовою частиною послуг із тимчасового розміщення (проживання), то постачання такого харчування і напоїв розглядається як окрема операція, яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

З метою підтвердження правомірності включення вартості харчування і напоїв, що надаються платником податку, до вартості послуг із тимчасового розміщення (проживання) пропонуємо звертатись до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України або Державного агентства розвитку туризму України.

Операції з постачання додаткових послуг, зокрема, послуг з прання, користування конференц-залами, місцями для проведення нарад, тощо, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.