Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Перелік платників податків, які можуть скористатися безвідсотковим відстроченням податкового боргу на суму до 6800 гривень

опубліковано 12 лютого 2021 о 10:44

Платники податків, в яких станом на 1 грудня 2020 року обліковується   податковий борг, сума якого за усіма податками, зборами, платежами, штрафними санкціями та пенею не перевищує 6800 гривень, мають право на безвідсоткове  відстрочення сплати такого боргу  до 29 грудня 2021 року. Для того, щоб скористатися  таким правом, платнику  необхідно  до податкової служби, де обліковується борг, подати заяву в довільній формі, в якій  необхідно вказати: прізвище, ім’я та по батькові, адресу проживання, індивідуальний податковий номер (ІПН) та власний номер телефону для можливості уточнення інформації. 

Якщо такий борг платник податків  сплатить до вказаного терміну, то штрафні санкції та пеня, а також відсотки за відстрочення на зазначену заборгованість, не нараховуватимуться.  Такі норми передбачені Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

У разі несплати чи часткової несплати відстроченого боргу до 29 грудня 2021 року, на відстрочені суми, що залишилися непогашеними, відповідно до ст. 126, та ст.129.4 Податкового Кодексу України, будуть нараховуватися штрафні санкції та пеня.

Податкова служба нагадує, що у зв’язку з карантинними обмеженнями через Соvіd-19 та для економії власного часу, платник може подати заяву на відстрочення податкового боргу й через приватну частину Е-кабінету.