Територіальні органи ДПС
в Івано-Франківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Вперше оновлену декларацію про майновий стан і доходи необхідно подавати в 2022 році

18.01.2021

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2020 № 783, який набрав чинності з 1 січня п.р. викладено у новій редакції форму декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо її заповнення. Відповідно до цього наказу вперше оновлену декларацію необхідно подавати з 1 січня 2022 року.

Нова форма декларації об’єднана із  звітом з єдиного внеску, в ній передбачено 2 нових рядки 20.1 та 20.2: про суму зобов’язання з ЄСВ, яка самостійно визначена платником податку (з додатку ЄСВ 1); про суму зобов’язання з ЄСВ, яка підлягає сплаті за договором про добровільну участь (з додатку ЄСВ 2). об’єднана із  звітом з єдиного внеску.

Податкова декларація про майновий стан і доходи включає 7 додатків, в тому числі, додатки, в яких платники податків зможуть окремо розраховувати свої податкові зобов’язання з єдиного внеску та частини прибутку контрольованої іноземної компанії. Зокрема, для відображення суми єдиного внеску передбачено 3 додатки:

- додаток ЄСВ 1 – розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (подаватимуть фізичні особи - підприємці на загальній  системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерських господарств «за себе»);

- додаток ЄСВ 2 – розрахунок сум добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті;

- додаток ЄСВ 3 – розрахунок збільшення або зменшення сум зобов'язань з єдиного внеску за результатами проведеної документальної перевірки.

Ще один новий додаток КІК - розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених з частини прибутку контрольованої іноземної компанії.

Решта додатків не змінено, а саме:

- додаток Ф1 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;

- додаток Ф2 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою;

- додаток Ф3 – розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з використанням права на податкову знижку.

 

Читайте актуальну та необхідну інформацію з податкових питань на офіційних сторінках ДПС України у соціальних мережах:

 

FACEBOOOK

 

https://www.facebook.com/TAXUkraine

 

TELEGRAM
https://t.me/tax_gov_ua