Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Надвірнянської ДПІ та представники Делятинської ТГ розглянули актуальні питання оподаткування

опубліковано 25 червня 2024 о 15:55

Начальник Надвірнянської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Василь Гнатюк на черговій зустрічі з представниками Делятинської ТГ обговорили надходження до місцевого бюджетe та інші актуальні питання оподаткування. Зокрема, мова йшла про сплату майнових податків громадянами та скорочення податкових боргів платників податків. 

Керівник податкової інспекції також наголосив, що особливої уваги з боку і податківців, і керівників громад потребує контроль ринку праці. Зокрема, звернув увагу на важливості дотримання працедавцями норм трудового законодавства та належному оформленні працівників, офіційній виплаті заробітної плати та своєчасній сплаті податків із заробітної плати. 

Крім того, Василь Гнатюк нагадав присутнім, що до кінця року у громадян ще є можливість скористатися правом на податкову знижку. За його словами, відшкодуванню підлягають сума коштів на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання; проценти за користування іпотечним житловим кредитом, страхові платежі за договором довгострокового навчання; пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, сплата орендної плати за житло внутрішньо переміщеними особами. 

Для отримання податкової знижки платник податку має подати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік та копіями підтверджуючих документів до 31 грудня 2024 року.

Василь Гнатюк зазначив, що податкову декларацію про майновий стан і доходи зручно подати до контролюючих органів за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова» та через Електронний кабінет.