Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Рожнятівські податківці активно проводять роз’яснювальну роботу

опубліковано 26 травня 2023 о 10:33

Про новації податкового законодавства розповів начальник Рожнятівської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Михайло Гирда під час зустрічі з працівниками та відвідувачами Рожнятівського відділу управління державної міграційної служби в Івано-Франківській області.

Під час заходу керівник ДПІ поінформував присутніх про введення в дію нових бюджетних рахунків  для сплати мінімального податкового зобов’язання та нові правила заповнення платіжних доручень на сплату податків та ЄСВ. Крім того, нагадав що з 1 квітня 2023 року новий порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення. Одночасно  зауважив, що для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 1 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу». 

Зокрема, посадовець нагадав про норми діючого законодавства щодо застосування РРО чи ПРРО під час здійснення торгівлі чи наданні послуг за готівкові кошти та розповів присутнім про переваги програмного РРО над класичним.

Керівник звернув увагу, що у 2023 році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання  за свої земельні частки (паї) сільськогосподарського призначення.

На завершення заходу Михайло Гирда розповів про електронні сервіси ДПС України, а саме через приватну  частину електронного кабінету громадяни можуть подати декларацію про майновий стан і доходи, отримати довідку про доходи, переглянути розрахунки з бюджетом, зареєструвати програмний РРО та отримати повідомлення-рішення про сплату майнових податків.