Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Рогатинській державній податковій інспекції продовжують роз’яснювати про одноразове декларування активів

опубліковано 11 жовтня 2021 о 13:49

Нещодавно начальник Рогатинської ДПІ Тетяна Холява під час зустрічі з керівником ТОВ «Еліпс-Агро» розповіла про податкову амністію. Зокрема, проінформувала платника про те, що з 1 вересня 2021 року розпочалось одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів, розміщених на території України або  за її  межами, які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Посадовиця розповіла які об’єкти можуть бути задекларовані та за якими ставками вони оподатковуються. Тетяна Холява наголосила на тому, що  одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбувається шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через Електронний кабінет платника. Щодо термінів подання декларації, то посадовець зауважила, що подати її необхідно до 1 вересня 2022 року.

Також повідомила, що сплатити одноразовий збір необхідно протягом 30 календарних днів після подання декларації. Ставка податку залежать від активів, наявних у власності і коливається від 2,5 відсотка до 9 відсотків. Водночас, законом надано можливість розбити сплату суми одноразового збору на три роки, при цьому розрахунок збору відбуватиметься за вищими ставками, в такому випадку ставки встановлені від 3 відсотків до 11,5 відсотків.

Крім цього, начальник Рогатинської ДПІ зауважила, якщо громадянину необхідно буде внести уточнення до поданої декларації, він може це зробити шляхом подання уточнюючої декларації.

На завершення зустрічі Тетяна Холява наголосила, що процедура одноразового декларування – це унікальна можливість для громадян, оскільки не передбачає підтвердження декларантом джерел походження своїх доходів. Якщо громадянин сплатить задекларовану суму, то держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства і в подальшому такі кошти вважатимуться легальними.