Посадовиця наголосила на тому, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування розпочалася 1 вересня цього року та триватиме до 1 вересня 2022 року. А декларуванню підлягають виключно належні фізичній особі активи, які були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
Також наголосила на тому, що одноразову (спеціальну) добровільну декларацію декларанти мають право подати лише через Електронний кабінет. При цьому в ній не потрібно зазначати інформацію про джерела одержання декларантом об’єктів декларування.
Як зазначила Олександра Гайдей, базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
Крім цього, поінформувала про терміни подання декларації, ставки оподаткування та про категорії громадян, яким заборонено подавати такі декларації.
Також розповіла платникам податків про переваги використання програмних РРО, роз’яснила, в яких випадках РРО, ПРРО не застосовуються та про відповідальність суб’єктів господарювання, які зобов'язані проводити розрахунки через РРО (ПРРО), за незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог.
Також повідомила про дотримання вимог трудового законодавства роботодавцями. Зокрема, зауважила, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, та подання до органу податкової служби повідомлення про прийняття працівника на роботу.
На завершення зустрічі Олександа Гайдей розповіла про сервіси податкової служби, зокрема Електронний кабінет платника, його зручність та безпечність в умовах пандемії.