Днями податківці провели робочу зустріч із представниками Дзвиняцької територіальної громади, щодо проведення спільних заходів з відпрацювання наявних резервів збільшення надходжень платежів до бюджету громади.
Під час заходу старший державний ревізор-інспектор Тисменицького відділу по роботі з податковим боргом Григорій Калинюк та начальник фінансового відділу Дзвиняцької ТГ Ольга Семенів обговорили питання стану податкових надходжень до бюджету територіальної громади, погашення заборгованості з податків та зборів, налагодження співпраці та напрацювання спільних заходів щодо збільшення наповнення бюджету громади.
Григорій Калинюк зауважив, що фахівцями податкової служби постійно здійснюються заходи в межах повноважень щодо зменшення заборгованості.
Учасники обговорили перспективи погашення боргів з податків і зборів, вжиття заходів з легалізації праці та доходів громадян, питання залучення до оподаткування земель та об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки тощо. Також нагадав, що фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється через офіційний вебпортал ДПС.
Крім цього податківець зауважив, що у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.
Окремою темою обговорення учасників став розгляд особливостей одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб, що стартувало 1 вересня 2021 р. та триватиме впродовж року. Зокрема, податківець дав відповіді на ряд запитань: які саме активи підлягають декларуванню, хто з громадян може скористатися правом на податкову амністію, які затверджені ставки одноразового збору та як заповнити одноразову декларацію тощо.
Загалом, за підсумками зустрічі вирішено активізувати подальшу співпрацю податкової служби та міської ради для здійснення спільних заходів щодо забезпечення збільшення надходжень до місцевого бюджету, пошуку резервів для його наповнення та шляхів погашення заборгованості.
Також погоджено, що керівники органів місцевого самоврядування повинні особливу увагу приділяти надходженням податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, земельного податку, податку на нерухомість, акцизного збору, зокрема, спонукати підприємців до сумлінної сплати податків.