Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Надвірнящини ознайомили мешканців Делятинської громади з одноразовим декларуванням та електронними сервісами ДПС

опубліковано 28 вересня 2021 о 11:54

Нещодавно головний державний інспектор Надвірнянської ДПІ Головного управління Оксана Черленюк провела зустріч з представниками Делятинської територіальної громади, під час якої ознайомила з одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та перевагами використання  електронних сервісів ДПС України.

Зокрема, Оксана Черленюк повідомила присутнім, що 1 вересня 2021 року стартувала кампанія з одноразового (спеціального) добровільного декларування, яка триватиме до 1 вересня 2022 року. Посадовиця розповіла про те, хто має  право скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням, як розраховуються суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування та інше.

Окремо податківець звернула увагу на ставки збору. Так, сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

5 % — щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

9 % — щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

2,5 % — щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставки 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

За словами Оксани Черленюк,  у разі несплати або не повної сплати, нарахованих самостійно сум, декларація буде вважатися не поданою.

Якщо особа, яка має право на декларування не скористається ним (тобто не подасть декларацію),  то буде вважатися, що станом на 31 серпня 2022 року така особа володіє активами, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

Також зазначила, що спеціальна декларація подається громадянами виключно в електронному вигляді. Тому наявність чи необхідність отримання ключа цифрового підпису стає першочерговим завданням для фізичної особи, яка матиме намір скористатись одноразовим декларуванням.

На завершення Оксана Черленюк розповіла про терміни сплати збору. Зокрема, сплатити зобов'язання необхідно протягом 30 календарних днів після подання спеціальної декларації. У разі сплати спеціального збору трьома рівними частинами, першу частину заявник сплачує протягом 30 календарних днів з дати подання спецдекларації, другу частину − до 1 листопада 2023 року, а третю частину − до 1 листопада 2024 року.

Також Оксана Черленюк ознайомила присутніх з роботою «Електронного кабінету платника», призначення якого – надати платнику податків можливість реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування у режимі онлайн, суттєво зменшити витрати на адміністрування податків.

За її словами, використовуючи Електронний кабінет, кожен  платник  має змогу, крім подання звітності, самостійно перевіряти розрахунки з бюджетом, а також здійснювати сплату податків

Крім цього, подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг для платників податків, адже вони отримують економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів; звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання тощо.