Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як подати декларацію на податкову знижку розповіли на тренінгу в Калуській ДПІ

опубліковано 28 лютого 2023 о 14:39

Днями керівник Калуської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Лілія Прокопів провела тренінг для платників податків, під час якого розповіла про порядок заповнення декларації про майновий стан і доходи для повернення податкової знижки за навчання. 

Зокрема посадовиця роз’яснила присутнім, що податкова знижка може  бути надана виключно резиденту, а загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. 

За словами Лілії Прокопів, при  розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання у вітчизняних закладах дошкільної позашкільної, загальної, середньої, професійної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення. Для підтвердження цих витрат платнику потрібно додати копії платіжних та розрахункових документів.

Також посадовиця розповіла, які документи необхідно подавати разом з декларацією про майновий стан і доходи та зазначила, що подати такий пакет документів можна особисто, надіслати поштою або в електронному вигляді через Електронний кабінет. 

Водночас вона зауважила, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним  не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.   

Крім цього, керівник Калуської ДПІ нагадала про завершення терміну подання одноразової добровільної декларації.  За словами Лілії Прокопів, до 1 березня 2023 року громадяни мають можливість легалізувати свої статки, якщо вони придбані за кошти, з яких не були сплачені податки і збори. Розповіла посадовиця про активи, які підлягають декларуванню, про ставки одноразового збору та терміни його сплати. Також звернула увагу, що подати одноразову декларацію можна лише в електронному вигляді через Електронний кабінет платника.