Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Тисменицьких підприємців податкова інформує про зміни в законодавстві

опубліковано 16 лютого 2022 о 11:12

Хто з підприємців повинен використовувати касові апарати та чи обов’язковим в торгівельних закладах є наявність платіжного терміналу? Відповіді на ці та інші питання надала суб’єктам господарювання громади начальник Тисменицької ДПІ Олександра Гайдей.

Зокрема керівник ДПІ інформувала, що уже з 1 січня 2022 року, підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування 2-4 груп, зобов’язані при готівкових операціях використовувати РРО чи ПРРО. Наразі без касового апарату можуть працювати лише спрощенці 1 групи, а також ті, хто провадить торгівлю в селах чи селищах за умови дотримання ними певних обмежень, передбачених чинним законодавством.

Що ж до наявності платіжних терміналів у закладах торгівлі, то за словами начальника податкової інспекції, обов’язковими вони є лише для населених пунктів з чисельністю понад 25 тисяч осіб. Тож тисменицькі підприємці можуть використовувати їх за бажанням, до прикладу для того для того, щоб забезпечити будь-який зручний спосіб оплати для покупця.

Також Олександра Гайдей нагадала підприємцям про необхідність дотримання норм трудового законодавства під час прийняття на роботу найманих працівників та закликала бути свідомими платниками й не допускати податкових боргів перед бюджетом.

Окрім того, податківець роз’яснила підприємцям