Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Івано-Франківські податківці роз’яснюють громадянам порядок декларування доходів за результатами 2023 року

опубліковано 26 лютого 2024 о 14:09

Фахівці Івано-Франківської податкової інспекції проводять заходи роз’яснювального характеру для  платників податків та громадян  щодо подання декларацій про майновий стан та доходи за результатами 2023 року та подання звітності за допомогою електронних сервісів. 

Так, нещодавно начальник Івано-Франківської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Олександра Михайловська на семінарі розповіла громадянам про декларування доходів, отриманих у 2023 році та зміни в декларації про майновий стан та доходи. Посадовець наголосила які доходи підлягають обов’язковому декларуванню, які саме громадяни зобов’язані до 1 травня п.р. подати декларацію про майновий стан і доходи та звернула увагу на переваги подання декларації про майновий стан і доходи в електронній формі. 

За її словами для зручності подання декларації в Електронному кабінеті платника створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів. За її словами часткове автоматичне предзаповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна. Податківець зауважила, що подати декларацію про майновий стан і доходи з метою декларування доходів та для отримання податкової знижки громадяни можуть через мобільний застосунок «Моя податкова». 

Крім того, Олександра Михайловська наголосила на недопущення незадекларованої праці та обов’язкове оформлення працедавцями трудового договору з найманим працівником та виплатою заробітної плати на рівні не нижчому ніж встановлено законодавством.