Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суб’єкти малого підприємництва сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківщини понад 228 мільйонів гривень єдиного податку

опубліковано 09 лютого 2026 о 15:21

За січень 2026 року суб’єкти малого підприємництва сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківщини 228,4 мільйона гривень єдиного податку, що на 22,9 мільйона гривень більше, ніж торік. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
З цієї суми майже 84 відсотки сплаченого податку становлять надходження від фізичних осіб – підприємців. Сума перерахованого ними єдиного податку склала 191,8 мільйона гривень, що на 18,7 мільйона гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Від юридичних осіб – платників єдиного податку ІІІ групи надійшло 24,2 мільйона гривень, а це на 2,8 мільйона гривень перевищує минулорічні надходження. Сільськогосподарські товаровиробники ІV групи сплатили 12,4 мільйона гривень єдиного податку, що на 1,4 мільйона гривень більше, ніж торік.

Нагадаємо, що для обрання або переходу на сплату єдиного податку необхідно подати до податкового органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

З 1 січня 2026 року для фізичних осіб – підприємців, які працюють на першій та другій групах єдиного податку, діють нові розміри ставок єдиного податку та військового збору. Максимальний місячний розмір єдиного податку:

ФОП 1 групи – 332,80 грн(не більше 10 % прожиткового мінімуму)

ФОП 2 групи – 1 729,40 грн (не більше 20 % мінімальної зарплати).

Військовий збір для ФОП першої, другої та четвертої груп – 864,70 грн (10 % мінімальної заробітної плати).