Причини, через які відбулось зупинення реєстрації податкових накладних, та порядок заповнення та подання Таблиці даних обговорили на зустрічі з платниками податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.
Як зазначила заступник начальника ГУ ДПС Наталія Зікрата, для податківців дуже важливий відкритий діалог із представниками бізнесу, адже це можливість особисто обговорити проблемні питання й отримати зворотній зв’язок від платників.
Наталія Зікрата поінформувала про роботу Консультаційного центру з питань роботи СМКОР, наголосивши, що фахівці центру надають фахову якісну консультації щодо розблокування податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН, алгоритмів подання повідомлень до податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких було зупинено, заповнення таблиці даних платника податку на додану вартість і процедури виключення з переліку «ризикових» платників.
Заступник начальника відділу по роботі з ризиками управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС Оксана Прокоп’юк ознайомила платників податків з етапами проходження податкових накладних у системі СМКОР після подання їх на реєстрацію, основними чинниками, які впливають на їх зупинку.
Про типові помилки, які допускають платники ПДВ при заповненні таблиці даних розповів заступник начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС Дмитро Сачовський. За його словами, це: зазначення кодів товарів згідно з УКТЗЕД в такому порядку, що неможливо прослідкувати зв'язок між кодами придбання і кодами постачання; зазначення кодів КВЕД, яких немає в реєстраційних даних платника; подання таблиці даних платника податку без пояснення з посиланням на податкову та іншу звітність суб’єкта господарювання.
Податківці роз’яснили присутнім платникам порядок дій для розблокування вже поданих податкових накладних та уникнення їх блокування в подальшому.