Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Режим експертного забезпечення: нові правила, за якими працюватиме агробізнес обговорили на семінарі в обласній податковій

опубліковано 05 грудня 2024 о 16:50

Урядовці посилили контроль над експортом сільськогосподарської продукції, запровадивши уже з 1 грудня 2024 року нові правила, які викладені у ряді Постанов Кабміну, Законах України № 3706 та 3707 та інших законодавчих ініціативах. Такі зміни спрямовані насамперед на забезпечення прозорості, захист національних інтересів та розвиток чесного аграрного бізнесу. 

Ці та інші новації в податковому полі потребують активної комунікації між податковою службою та платниками податків. Власне, з метою посиленого конструктивного діалогу з сільськогосподарськими виробниками та трейдерами у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області відбувся семінар, спікерами якого стали провідні спеціалісти податкової служби області.

Мета заходу, наголосила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик,  не створення фіскального тиску на платника, а навпаки – надання консультативної допомоги та підтримки бізнесу для його швидкої адаптації до нових умов.  

Відтепер, як зауважили податківці, право на експорт певних видів сільгосппродукції матимуть виключно платники ПДВ. Режим експортного забезпечення стосуватиметься окремих сільськогосподарських товарів, таких як:  мед, горіхи, пшениця, жито, овес, макуха, ячмінь, кукурудза та різні види олій тощо.

Оскільки РЕЗ стосується платників ПДВ, для них передбачено дотримання певних правил щодо порядку реєстрації податкових накладних в ЄРПН.  До прикладу, до дня подання митної декларації платник зобов’язаний зареєструвати в ЄРПН податкову накладну. Дотримання такої умови дає право на здійснення експортної операції та створення митної декларації. Також до уваги тепер братиметься повернення валютної виручки,  її обсяг повернення за останні 12 місяців повинен становити не менше 80 відсотків. Це даватиме право платнику на застосування нульової ставки ПДВ на експорт, в інших випадках - 14% та 20%.  Щоправда, держава передбачила можливість коригування ставки в меншу сторону у випадку повернення виручки в Україну.

Законодавчі зміни передбачають і зміни в податковій звітності. Зокрема змінена Форма Декларації з ПДВ. Тож на семінарі покроково розглянули механізм заповнення та подання звітних документів.

Принагідно, Ірина Столярик ознайомила присутніх з перевагами, які отримає бізнес при включенні його до Переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, та детально зупинилася на умовах включення до такого Переліку.

Актуальним для платників стала інформація і щодо змін в оподаткуванні військовим збором, зокрема підвищення його ставки до 5 відсотків.

Під час семінару учасники мали змогу отримати чіткі роз’яснення та відповіді на свої запитання, натомість податківці запевнили присутніх у готовності до постійної співпраці, націленої на підтримку сумлінного платника податків.