Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про дотримання правил етичної поведінки, порядок інформування про кримінальні проступки і злочини та хто такі викривачі корупційних правопорушень розповіли податківцям Івано-Франківщини

опубліковано 31 жовтня 2024 о 08:03

Керівник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Сергій Макаренко та головний державний інспектор цього ж відділу Олександра Фільварок провели чергові навчання для податківців, на яких нагадали про сумлінне та належне виконання посадових обов’язків службовими особами, дотримання ними вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів та правил етичної поведінки.

Крім цього, фахівці розповіли, що робити, якщо податківець став свідком корупційних правопорушень або щодо нього висунуті підозри. Зокрема, потрібно повідомити відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у разі внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальні проступки і злочини, проведення слідчих дій, обшуків чи затримання, якщо вони стосуються працівників.  

Нагадали працівникам податкової і про поняття «викривача» корупції. Зокрема, Олександра Фільварок зазначила, що у разі якщо податківцю стали відомі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень або він має достовірну інформацію про корупційне правопорушення та така інформація стала йому відома у зв’язку з його трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, він може повідомити про такі факти вище керівництво, відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС, правоохоронні органи чи НАЗК й, таким чином, стати викривачем корупції.

Повідомити про корупційні правопорушення викривач може за номером телефону “гарячої лінії”, написати на електронну чи поштову адресу підрозділу з питань запобігання та виявлення  корупції ГУ ДПС або вкинути повідомлення у скриньки, розміщені у будівлі ГУ.

Крім цього, Олександра Фільварок зауважила, що викривачі мають право на винагороду. Так, за її словами, право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п'ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину. Розмір винагороди становить 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину. Конкретний розмір винагороди, що підлягає виплаті, з урахуванням критеріїв персональності та важливості інформації встановлює суд.

Також зазначила, що викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Звільнення від юридичної відповідальності відбувається в порядку визначеному окремими законодавчими та нормативно-правовими актами.