Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Права та обов’язки дерслужбовців, роль викривача у суспільстві обговорили на черговому навчанні податківці Івано-Франківщини

опубліковано 25 жовтня 2024 о 13:35

Про права та обов’язки працівникам податкової служби нагадали під час чергового навчання, ініційованого відділом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС в Івано-Франківській області. Адже, як слушно зауважила лектор заходу – головний державний інспектор згаданого відділу Олександра Фільварок: “Права та обов’язки державних службовців  тісно взаємопов’язані: права забезпечують службовцям гідні умови праці, а обов’язки гарантують, що вони виконуватимуть свою роботу сумлінно”. Дотримання цього балансу зміцнює авторитет держави в суспільстві та підвищує довіру громадян.

Щоб працівник держслужби виконував своє роботу сумлінно, держава забезпечує йому прозорі та належні умови праці та відпочинку, дає можливість для кар’єрного зросту та стоїть на захисті його свобод та гідності як громадянина. Той, у свою чергу, повинен дотримуватися у своїй діяльності етики держслужбовців, діяти виключно в інтересах держави та народу, дотримуватися чинних законів та нормативних актів, а також внутрішнього розпорядку робочого дня. Також податківці повинні уникати ситуацій, коли їхні особисті інтереси можуть суперечити інтересам держави. За неналежне виконання своїх обов’язків, нагадує спікер навчання, на працівника чекатиме адміністративна або й кримінальна  відповідальність.

Також одним з основних обов’язків державного службовця є боротьба з проявами корупції. Тож якщо працівник податкової служби знає про факти покриття схем ухилення від оподаткування, фальсифікацію документів та інші корупційні діяння він зобов’язаний про це повідомити вище керівництво, відділ з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС в області, правоохоронні органи чи НАЗК й, відповідно, стати викривачем корупції. Зробити це він може від власного імені чи анонімно. В обох випадках держава надає йому правовий захист та подбає про конфіденційність та власну безпеку. Для того, щоб повідомити про відомі факти корупційний правопорушень, каже Олександра Фільварок, викривач може скористатися номером телефону “гарячої лінії”, написати на електронну чи поштову адресу або вкинути повідомлення у скриньки, розміщені у будівлі управління. Що ж до самого повідомлення, то воно мусить містити чіткі та конкретні деталі про місце та час корупційного злочину чи діяння, усі твердження повинні грунтуватися на фактах, а не припущеннях, за можливості доєднати докази (документи, фото чи відео-фіксацію).

Роль викривача у розбудові демократичної та правової держави надзвичайно важлива, адже саме він є тим помічником, який допомагає подолати корупцію, а отже зберегти бюджетні надходження та забезпечити їх цільове використання, - такими словами завершила навчання Олександра Фільварок.