Відповідно до частини четвертої ст. 13 Закону України від 15 травня 2003 року № 755 «Про «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи та її відокремленого підрозділу, відокремленого підрозділу юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави, державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця є підставою для зняття їх з обліку в органах державної статистики, податкових органах, органах Пенсійного фонду України та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Законом № 755 спрощена процедура державної реєстрації припинення передбачена для юридичної особи шляхом її ліквідації.
Абзацами п’ятим, сьомим і восьмим п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 (далі – Порядок № 5), передбачено, що в інформаційній системі інтегровані картки платника закриваються із встановленням дати закриття за умов, зокрема:
повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та/або списання до бюджетів за заявою платника;
повернення платнику помилково та/або надміру сплачених коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та/або списання до фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування за заявою платника;
Після припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця на підставі судового рішення та/або після проведення державним реєстратором спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи, припинення юридичної особи за принципом мовчазної згоди помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання та кошти єдиного внеску (у разі відсутності заяви платника податків про їх повернення) списуються до бюджетів та до фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування за рішенням керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) податкового органу або особи, яка виконує його обов’язки, з накладанням кваліфікованого електронного підпису (абзац дев’ятнадцятий п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку № 5).
На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів/ Реєстр електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для юридичних осіб, Реєстр електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізичних осіб розміщено заяву про списання помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань до бюджетів та єдиного внеску до фондів загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування та/або відомостей з ЄДР щодо платників, за якими розпочата спрощена процедура припинення (далі – Заява):
за ідентифікатором форми J1307601 (для юридичних осіб);
за ідентифікатором форми F1307601 (для фізичних осіб).
Таким чином, з метою списання коштів, які обліковуються в ІКП, Заява за ідентифікатором форми «J/F 1307601» надсилається у разі припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця на підставі судового рішення та/або проведення державним реєстратором спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи.
В меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету, необхідно обмежити перелік документів за типом «J(F)13 Запити та довідки» та обрати електронний документ заяву за ідентифікатором форми «J/F 1307601». За допомогою кнопок «Підписати» та «Відправити» збережений документ підписується та відправляється до органу ДПС.