Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Надіслано документи через Е-кабінет: в які терміни приходять платнику перша та друга квитанції ?

опубліковано 01 квітня 2024 о 08:14

Створення електронного документа його автором завершується накладанням на нього кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності). 

Після надходження електронного документа до контролюючого органу, здійснюється його автоматизована перевірка – у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня. 

Автоматизована перевірка електронного документа містить: 

- перевірку правового статусу кваліфікованого електронного підпису чи печатки; 

- перевірку обов’язковості та послідовності накладання на електронний документ кваліфікованого електронного підпису чи печатки підписувачів у встановленому порядку; 

- перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту); 

- перевірку наявності обов’язкових реквізитів; 

- перевірку права підпису електронного документа підписувачем. 

Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня. У ній повідомляється про результати автоматизованої перевірки. У разі негативних результатів – у першій квитанції повідомляється про неприйняття електронного документа зі зазначенням причин, у такому випадку друга квитанція не формується. На першу квитанцію накладається печатка контролюючого органу, здійснюється її шифрування та надсилання автору електронного документа. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в контролюючому органі. 

Якщо автору протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом. 

Друга квитанція формується не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами. Вона є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. У другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції). 

На другу квитанцію накладається печатка відповідного контролюючого органу, здійснюється її шифрування та надсилання автору електронного документа. Другий примірник другої квитанції зберігається в контролюючому органі. 

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції . 

Якщо автором надіслано до контролюючих органів кілька примірників одного електронного документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважається електронний документ, надісланий до контролюючих органів останнім до закінчення граничного строку, встановленого законодавством для подання такого документа, за умови, що його було сформовано правильно та прийнято (зареєстровано), про що автору надійшла друга квитанція про прийняття.