Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи має право підприємець – «спрощенець» ІІ групи надавати послуги, у тому числі побутові, фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність?

опубліковано 01 вересня 2023 о 11:31

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що згідно з пп. 291.4.2 ст. 291 Податкового кодексу України, платниками єдиного податку другої групи є фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, в тому числі побутових, платникам єдиного податку та населенню, а також  виробництво, продаж товарів та діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Наразі межа отриманого доходу встановлена у розмірі  5587800 грн. 

Слід зауважити, що дія пп. 291.4.2 ст. 291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці повинні перебувати на третій групі платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

При цьому під поняттям «населення» слід розуміти сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством.

Таким чином, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку другої групи не має права надавати послуги, у тому числі побутові, суб’єктам господарювання, які не є платниками єдиного податку, та фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність.