Переведення боргу регулюється ст.ст. 520-523 Цивільного кодексу України. Боржник у зобов’язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом. Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Наслідками переведення боргу є вибуття первинного боржника із зобов’язання, вступ до зобов’язання нового боржника та збереження у повному обсязі змісту зобов’язання при зміні суб’єктного його складу. При цьому переведення боргу можливо лише за згодою кредитора.
Відносини, що виникають у сфері здійснення валютних операцій, валютного регулювання і валютного нагляду, регулюються Конституцією України, Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції», іншими законами, а також нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону № 2473.
Порядок валютного нагляду банками за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів (у тому числі щодо початку та завершення валютного нагляду) регламентується Інструкцією про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 7.
Згідно з Законом України «Про Національний банк України» від 20 травня 1999 року № 679-XIV із змінами і доповненнями, Національний банк України (далі – НБУ) виконує функції, зокрема, щодо встановлення для банків проведення банківських операцій; здійснює відповідно до визначених спеціальним законом повноважень валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті.
Враховуючи зазначене, з питання переведення резидентом боргу на іншого резидента при імпорті продукції на умовах відстрочки платежів пропонуємо звертатись до НБУ.