В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що підміна офіційних трудових відносин псевдопідприємництвом, коли працедавець пропонує найманому працівнику замість офіційного оформлення на роботу зареєструватися підприємцем є, насамперед, порушенням прав самого працівника. Працедавець у такий спосіб, зменшує для себе сплату податків та знімає з себе відповідальність за безпеку праці працівника, оскільки, згідно з чинним законодавством, ФОП самостійно провадить підприємницьку діяльність, а отже й сам несе відповідальність за усі дії та ризики.
В податковій службі наголошують, що відповідно до Податкового Кодексу України підприємець повинен звітувати про свою діяльність до контролюючих органів та сплачувати відповідні податки та збори, а також єдиний соціальний внесок. За несвоєчасне подання звітності чи несплачені податки передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені, за несплату податкових боргів підприємець відповідає особисто, в тому числі власним майном. У випадку розірвання так званих “трудових відносин”, процедура ліквідації ФОПа також cтане обов’язком працівника, який погодився на такі умови роботодавця.
В податковій службі застерігають найманих працівників від таких фіктивних трудових відносин та нагадують, офіційні трудові відносини для працівника є гарантією соціальних виплат у випадку втрати ним працездатності або ж нещасного випадку, також щорічної оплачуваної відпустки, та підставою для нарахування трудового стажу для отримання пенсійних виплат.