Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Розширено перелік податкової інформації, яка може бути надана платнику податків за згодою його контрагента в Електронному кабінеті

опубліковано 17 березня 2023 о 14:17

Наказом Міністерства фінансів України від 27 лютого 2023 року № 110 «Про внесення змін у додаток 5 до Порядку функціонування Електронного кабінету» розширено перелік податкової інформації, яка за попередньо наданою згодою платника податків у визначеному ним обсязі може бути надана контрагенту.

Тепер через Електронний кабінет можна буде дізнатися інформацію про наявність свого контрагента в переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку (дата включення до / виключення з такого переліку, критерій ризиковості). Це зроблено з метою мінімізації ризиків платників податків, пов’язаних із співпрацею з ризиковими контрагентами.

Також через Електронний кабінет можна отримати таку інформацію про свого контрагента:

· податкова адреса;

· інформація про місце обліку;

· відомості про посадових осіб;

· наявність відокремлених підрозділів;

· види економічної діяльності;

· наявність об’єктів оподаткування.

· заборгованість (податковий борг);

· нараховані грошові зобов’язання;

· суми сплачених податків, зборів, платежів;

· наявність ліцензій;

· зупинення реєстрації ПН/РК;

· несвоєчасно зареєстровані ПН/РК;

· перелік товарів згідно з УКТ ЗЕД;

· звітність з ТЦО;

· фінансовий результат до оподаткування;

· залишкова вартість основних засобів та нематеріальних активів;

· наявність експортних/імпортних операцій.

Податкову інформацію, обсяг якої визначено самостійно контрагентом під час надання згоди, може бути отримано платником податку в Електронному кабінеті в електронному вигляді та, за необхідності, у вигляді електронного документа з накладенням печатки контролюючого органу.

Довідково:

Пунктом 421.2 статті 421 Податкового кодексу України передбачено можливість отримання платником податків податкової інформації про інших платників податків за попередньо наданою згодою таких осіб, а також одержання такої інформації у вигляді документа за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує та реалізує фінансову політику, в електронному вигляді з накладенням печатки контролюючого органу. Платник податків через Електронний кабінет може надати контролюючому органу згоду на розкриття іншому платнику податків податкової інформації про нього у самостійно визначеному обсязі.