Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Реєстрація раніше призупинених податкових накладних може бути здійснена автоматично

опубліковано 19 січня 2023 о 13:57

Податкові накладні, реєстрація яких була зупинена у період з 14.10.2022 до 11.01.2023 року підлягають автоматичній реєстрації. Про це під час брифінгу повідомила начальник відділу прогнозу, аналізу та звітності управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС в Івано-Франківській області Тетяна Лев. Така разова операція передбачена постановою Кабінету Міністрів України №1428, яка набрала чинності з 11 січня 2023 року. Однак, автоматичні реєстрації підлягають лише ті накладні, роз’яснила податківець, у яких зазначені такі ж операції з реалізації товарів чи послуг з кодами УКТ ЗЕД/ДКПП, що й у поданій та прийнятій Таблиці даних платника податку комісією регіонального рівня, а також за наявності суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Окрім того, згідно з Постановою під моніторинг відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків тепер не підпадатимуть податкові накладні, в яких обсяг постачання не перевищує 5 тис. гривень, розрахунки коригування, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. гривень. При цьому, зауважила Тетяна Лев, обсяг операцій у поточному місяці за такими податковими накладними чи розрахунками коригування не повинен перевищувати 500 тис. гривень.

Також даною Постановою внесено зміни до критеріїв ризиковості платника податку. Тепер при прийнятті рішення про відповідність платника критеріям ризиковості буде враховуватися також його можливість або ж неможливість подання податкової та фінансової звітності. А ще, стверджує податківець, запроваджено довідник кодів податкової інформації, яка зазначається у рішенні про відповідність платника податку п. 8 критеріїв ризиковості.

Автоматичному виключенню з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості тепер підлягають і контрагенти платника, якщо комісією регіонального рівня прийнято рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості або ж у випадку надходження відповідного рішення суду з урахуванням встановлених вимог.

Крім того, зазнав змін і Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість. Зокрема, обсяг постачання за поточний період (місяць) збільшено з 500 тис. грн до 1 млн грн, а обсяг на одного отримувача з 50 тис. грн до 100 тис. грн.

Що ж до критеріїв ризиковості здійснення операцій, то тут також є зміни, зокрема тепер при здійсненні реєстрації розрахунку коригування на зменшення компенсації вартості товару його постачальнику, враховано можливість використання платником податку націнки (1,5 раза) при визначенні величини залишку товару, що повертається.

Окрім того, згідно з новими правилами, при здійсненні реєстрації розрахунку коригування на зменшення компенсації вартості товару до податкової накладної, складеної на неплатника податку, такий розрахунок коригування відповідатиме Критеріям ризиковості здійснення операцій, у випадку, якщо він буде поданий для реєстрації пізніше, ніж через 30 днів після складання податкової накладної. Раніше, у поточній редакції було 14 днів.