Суб’єкти господарювання, які використовують для провадження діяльності електрогенераторні установки можуть зберігати до 2000 літрів пального на кожному такому об’єкті без придбання відповідної ліцензії. Про це на брифінгу повідомив заступник начальника управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС в Івано-Франківській області Василь Сірецький.
Як відомо, раніше згідно зі ст. 15 Закону України № 481/95-BP зберігання пального могло здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності лише за наявності відповідної ліцензії. Однак, враховуючи воєнні дії, які розгорнулися на території нашої країни, та викликали дефіцит електроенергії Верховною Радою України було прийнято ЗУ від 13 грудня 2022 року № 2836 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України», яким доповнено ст. 18 Закону № 481. Так, роз’яснює Василь Сірецький, в період дії воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення суб’єкти господарювання, які мають у наявності генератори, можуть зберігати до 2000 л пального без дозвільних документів. У випадку, продовжує податківець, якщо підприємство для заправлення електрогенераторної установки використовує пальне в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, то йому необхідно подати до контролюючого органу декларацію про провадження господарської діяльності із зберігання пального.
У такій декларації необхідно зазначити відомості про суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво). Якщо це юридична особа, то слід вказати організаційно-правову форму, повне і скорочене найменування (за наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактний номер телефону, адресу електронної пошти, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або його уповноваженого представника.
Декларація, яку подає ФОП повинна містити інформацію про прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), місце проживання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти).
Також, наголошує Василь Сірецький, в декларації необхідно зазначити загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.
Декларація, стверджує працівник обласної податкової служби, може бути подана у довільній формі нарочно, поштою або в електронному вигляді.
Відповідно, право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, де є наявна така установка, набувається з моменту подання такої декларації до контролюючого органу.
У разі, якщо в період дії воєнного стану на території України та протягом тридцятиденного строку з дня його припинення або скасування, контролюючим органом буде виявлено факти зберігання суб’єктом господарювання пального в без отримання ліцензії та за відсутності належним чином поданої декларації, то застерігає Василь Сірецький, до такого суб’єкта господарювання застосовуватиметься відповідальність.
Також податківець наголосив, що Постановою №1260 урядом розширено список імпортних товарів, які будуть ввозитися в Україну без ввізного мита та ПДВ, зокрема мова йде про генератори, електричні акумулятори, трансформатори тощо. Такі податкові нововведення дозволять знизити ціни на перелічене обладнання та дасть змогу бізнесу та громадянам легше пережити енергетичну кризу, спровоковану агресією рф.