Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до податкового органу за місцем реєстрації платника. Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.   
        Нагадаємо, що статтею 166.3 Податкового кодексу України визначено перелік витрат, дозволених включити до податкової знижки, зокрема:   
        - за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;   
        - проценти за іпотечним житловим кредитом;   
        - суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;   
        - на будівництво (придбання) доступного житла;   
        - оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини;   
        - переобладнання транспортного засобу;   
        - допоміжні репродуктивні технології та ін.