Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку

опубліковано 21 листопада 2022 о 10:32

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують платникам податку на доходи фізичних осіб про право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Для отримання податкової знижки громадянину необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Разом з декларацією необхідно надати платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копії договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість послуг і строк оплати за такі послуги.

Платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку на витрати на оплату навчання за себе та за членів сім’ї I ступеня споріднення, витрати на лікування від коронавірусу, витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій, на всиновлення дитини, витрати на сплату видатків на будівництво  чи придбання доступного житла, витрати на переобладнання транспортного засобу для роботи на скрапленому газі або біопаливі, благодійні внески неприбутковим організаціям, страхові платежі, проценти за іпотеку, витрати на орендну плату житла внутрішньо переміщених осіб.

Подати декларацію на отримання податкової знижки мають право громадяни, які отримують заробітну плату, з якої сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Для зручності платників податків запроваджено електронний сервіс Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua), який надає можливість громадянам подати декларацію в електронному вигляді.