Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій або ПРРО

опубліковано 28 жовтня 2022 о 14:54

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що для платників єдиного податку 2-4 групи, які проводять розрахункові операції з 1 січня 2022 року є обов’язковим використання касових апаратів. Для  полегшення умов ведення бізнесу щодо фіскалізації розрахункових операцій, як альтернативу касовим апаратам можна застосовувати програмний РРО - безкоштовний сервіс від податкової служби. Суб’єкти господарювання мають право обирати вид РРО для проведення розрахунків з покупцем або класичний касовий апарат, або програмний РРО, в залежності від особливостей діяльності.

Перевагами програмних РРО є:

-         швидка реєстрація каси – в електронному вигляді подається лише одна форма 1-ПРРО;

-         простіше відкриття та закриття зміни – автоматичне формування Z-звіту та його реєстрація в ДПС;

-         реєстрація чеків безпосередньо в ДПС, без інформаційного еквайра.

-         фіскалізація чеків в оффлайн режимі, без використання КОРО та розрахункової книжки;

-         ПРРО автоматично оновлюється та не потребує сервісного обслуговування.

Розпочати роботу з програмним РРО доволі просто. Насамперед, платнику необхідно отримати електронний підпис та зареєструвати пункт продажу в Електронному кабінеті, тобто створити і надіслати он-лайн форму 20-ОПП.

Наступний крок - обрати безкоштовний ПРРО від ДПС або платний – від комерційних фірм та зареєструвати в податковій службі. Для реєстрації програмного РРО суб’єкт господарювання або його представник подає до контролюючого органу заяву за формою № 1-ПРРО. У відповідь на надіслану форму №1-ПРРО надійде квитанція з фіскальним номером, під яким податкова зареєструвала ПРРО (віртуальну касу). Далі потрібно завантажити файл ПРРО і встановити його на планшет, смартфон чи комп'ютер, які будуть виконувати роль каси в пункті продажу.

Звертаємо увагу, що особа, яка працюватиме на касі, повинна мати власний електронний цифровий підпис фізичної особи, отримати який можна у Центрі сертифікації ключів ДПС або інших суб’єктів, які надають кваліфіковані електронні довірчі послуги. Зареєструвати касира в податковій необхідно через Електронний кабінет. Для цього у розділі «Введення звітності» потрібно знайти заяву відповідної форми, ввести прізвище, ім'я та по батькові касира, його ідентифікаційний номер та ідентифікатор ключа, який можна дізнатися в реєстратора електронного цифрового підпису.

На програмному реєстраторі розрахункових операцій дозволяється здійснювати вхід та працювати тільки тим касирам, яких суб’єкт господарювання зазначив у Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа про касира.