Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи потрібно формувати та подавати Додаток ЄСВ 1 у складі податкової декларації про майновий стан і доходи з типом «Уточнююча», яка подається у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у раніше поданій Декларації, якщо такі помилки не впливають

опубліковано 13 жовтня 2022 о 13:41

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що якщо раніше задекларовані показники табличної частини та реквізити у Додатку ЄСВ 1 не змінюються, формувати та подавати у складі податкової декларації про майновий стан і доходи з типом «Уточнююча» додаток ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» не потрібно.

Відповідно до п. 4 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  зобов’язані подавати звітність про нарахування єдиного внеску, зокрема, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859, у складі якої формується додаток ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску», який є її невід’ємною частиною.

Такі платники можуть виправити грошові показники, суми нарахованого єдиного внеску та реквізити, у разі виправлення самостійно виявлених помилок, шляхом подання Додатка ЄСВ 1 у складі Декларації з типом «Уточнююча».
Згідно з п.п. 2 п.5 розд. ІV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої Наказом № 783, у разі якщо після граничного терміну подання (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 розд. II ПКУ) платник єдиного внеску самостійно виявляє помилки, в тому числі, що стосуються реквізитів, у раніше поданому ним розрахунку, він зазначає тип декларації «Уточнююча», звітний період, що потребує уточнення, та зазначає показники у розрізі місяців, по яких здійснюється розрахунок сум єдиного внеску.

При цьому обов’язково заповнюються всі рядки та колонки табличної частини за період, визначений у графі 8 «Тип платника та період перебування, місяць» заголовної частини Додатка ЄСВ 1.