Суб’єкти господарювання, в т.ч. релоковані чи ВПО, які провадять діяльність на території Івано-Франківщини як за неосновним місцем обліку зобов’язані подати до податкової заяву за ф. № 17-ОПП та сплачувати податки до місцевих бюджетів
В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, що платники податків підлягають обов’язковій реєстрації та взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання осіб, тобто за основним місцем обліку. Крім того, взяттю на облік за місцем розташування (реєстрації) підлягають їх підрозділи, рухоме та нерухоме майно, об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. Це вважається неосновним місцем обліку (п. 63.3 ПКУ).
Для взяття на облік за неосновним місцем обліку, платник податків подає протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов’язані з оподаткуванням, до відповідного контролюючого органу заяву за формою № 17-ОПП. При цьому, дана заява може бути подана як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і за основним місцем обліку.
Також, взяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється на підставі повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, а ще на підставі заяви для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність за формою № 5-ОПП, та якщо у такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.
Зауважимо, що у разі подання Повідомлення за формою 20-ОПП та заяви за формою № 5-ОПП платник податків звільняється від обов’язку подання Заяви за формою 17-ОПП.
Після взяття на облік платника податків у контролюючому органі за неосновним місцем обліку такий платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов'язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.
Контролюючим органом за основним місцем обліку у разі звернення платника податків може бути надано перелік контролюючих органів, у яких такий платник перебуває на обліку за неосновним місцем обліку.
Дані про об’єкти оподаткування та перелік контролюючих органів, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, платник податків може переглянути в Електронному кабінеті платника у розділі «Облікові дані платника».